YUKARI AÇILAN KAPI MODİFİYESİ

Modifiyede herkes tarafından bilinen, beğenilen ama çok fazla yapılamayan uygulamalardan birisi yukarı doğru açılan kapı modifiyesidir. Yaşadığınız semtte bulunan yukarı açılan kapıya sahip otomobil sayısı parmakla gösterilecek kadar azdır. Yukarı açılan kapı modifiyesinin araca ne kadar hava kattığını anlatmaya gerek yoktur.


Yukarı açılan kapı için gerekli olan malzemeler, yukarı açılan kapı kiti (lsd lambo doors) olarak piyasada bulunmaktadır. Bu kit iki adet piston, iki adet menteşe ve kapının sonunu kadar açıldığında dayanması için takozlardan oluşur. Kapı açılmak istenildiğinde birkaç santim dışarı doğru daha sonrada yukarı doğru hareket eder. Üzerinde bulunan piston sayesinde bu hareketini gayet kararlı bir şekilde yerine getirir. Yukarı doğru ortama 40 derece, dışa doğruda 30 derece açılarak, otomobilden iniş ve binişleri kolaylaştırır.

Otomobilin yukarı doğru açılan kapı sayesinde bulunduğu ortamda göze batması, estetik olarak yarattığı hava ve satış durumda fiyatını yükseltecektir.

(Visited 693 times, 8 visits today)