TOFAŞ KULE GERGİSİ

TOFAŞ KULE GERGİSİ

Kule gergisi, birçok otomobilde kullanıldığı gibi Tofaş Şahin, Doğan, Kartal araçlarda da modifiye sırasında kullanılır.


Modifiye yapılırken, helezozların, amoritsör değişimi aracın yere yaklaştırılması gibi durumlarda aracın orijinal hali bozulmaktadır. Jant ve lastik değişimi de aracın amortisör kulelerini aşırı zorlar. Kule gergisi  iki amortisör başını birbirine bağlar. Kule gergileri amortisör kulelerinde meydana gelen esnemeleri önlerler. Aynı zamanda direksiyona hafiflik verir ve direksiyon hakimiyetini kolaylaştırır. Ayrıca viraj alımı sırasında enerjiyi gücün yüklendiği tek bir kuleden alıp diğer kuleye de ileterek yükü paylaştırmış olurlar. Bu şekilde jantları yere paralel tutmaya, o da lastiklerin yere daha iyi basmasına yardımcı olur. Sonuçta, viraj sırasındaki çekiş ve yol tutuş daha iyi duruma gelir. Aracın ön düzen açılarının(toe in açısı, kamber açısı, dingil pimi (king pim) açısı, kaster açısı) bozulmasına engel olur. Böylece yol tutuşu ve yakıt sarfiyatı azalır.

TOFAŞ KULE GERGİSİ FİYATI: 65-90 TL

Konuyla ilgili diğer yazılar etiketler:, , , , , , , , , , , , , ,
, Arama cümleleri:tofaş kule gergisi (32),tofaş kule gergisi fiyatları (23),doğan slx kule gergisi (15),şahin kule gergisi (14),tofaş şahin kule gergisi (11)
22 Mayıs 201015.696 okunma 2 defa yorumlanmış

2 yorum yapılmış »

  • vanlı miraç irven demiş ki:

    şimdi eyer arabanın yani doğan tofaşın markaları amasörleri yendirince amasörler 1 hafta içinde patlar ve patlak olur ama eyer modifiye yapmak istersen amasörlerini yendirme parca tak sadece öyle daha güzel olur saygılarımla vanlı miraç irven…

  • ferdi eldeniz demiş ki:

    bıt turlu bulamadım tofaş kule gergısı yardımcı olursanız sevınırm 05346199364nerden alırım nasıl getırtırm anlaradyım bılen arkadaslar lutfen yardımcı olsun

Yorum yapmak ister misiniz?!