Şahin ve Doğan marka arabalarda modifiye ve yedek parça sorunu yaşanmıyacanız ender araçlardandır. Yedek parça üretimi halen devam etmektedir. Tüm yedek parçalar ülkemizin en ufak ilçesinde bile rahatlıkla bulunabilir. Parçaların maliyeti yerli diğer araçlara göre daha ucuzdur. Modifiye parçaları aracın dışına uygulandığında kullanılan parçaları görelim. Şahin dış modifiyede kullanılan en büyük değişim bodykit uygulamasıdır.Bunda ön ve arka tampon uzatma kaput uzatma yan marjpiyel en çok kullanılan modifikasyonlar olarak göze çarpar.

Tofaş Doğan ve Şahin Modifiye Parçaları: Dış modifiye parçaları


Tofaş Doğan ve Şahin Dış modifiye parçaları: modifiye stoplar ve farlar

Şahin marka araçlar için birçok stop ve far çeşitleri bulunmaktadır. Aracınız rengine uygun ve kaput uzatma yapacaksanız ona göre farlar takılmalıdır. Farlara da film ile istenilen şekilde modifiye  yapılarak çok havalı bir görünüme sağlanmaktadır. Son zamanlarda Xenon farlar ve angel farlar moda olmuştur.

Tofaş Doğan ve Şahin Dış modifiye parçaları: body marjpireller ve tampon modifiye

_ön tampon uzatma
_arka tampon uzatma
_yan marjpiyeller

Marşpiyel araçların kapı kısmının alt noktası eşik kısmına verilen addır. Aracın yandan  görünümünü havalı kılar. Yan marşpiyeller plastikten veya fiberden yapılmış çeşitleri mevcuttur, yanlardan görünüme güzellik katmıştır.

Tofaş Doğan ve Şahin Dış modifiye parçaları: spoiler (kuyruk) modifiyesi, spolier bagaj üstü uygulaması

Şahinler için arka bagajın üstüne komple boydan boya yapılan rüzgarlığa spolier (spoyler) denilmektedir. Hem görüntü hem de dağıtıcı dengeleyici olarak görev yaparlar. Birçok çeşidi mevcuttur. Oldukça kibar ufak ve çok havalı büyük olanları bulunmaktadır. Aracınıza uygun renkte bulunamazsa boyanması gerekir.

Tofaş Doğan ve Şahin Egsozt Modifiye: abart eksoz modifiyesi

Arkadan görünüşe çok hava katan aksesuardır. Birçok çeşidi vardır. Şahinlerle abart eksoz günümüzde özdeşleşmiştir. Hemen hemen tüm Şahinlerde bulunurlar.

Tofaş Doğan ve Şahin Kapı Kolu İptali

Tofaş Doğan ve :Şahinler için farklı dış modifiye seçeneklerinden birisi de dış kapı kollarının iptal edilmesidir. Aracınızı çok farklı bir çizgiye taşıyan bu işlemde, dış kapı kolları sökülerek aracınızın dış görünümü düz bir silüete kavşuşturulur.

Tofaş Doğan ve Şahin Modifiye: Ön kaput uzatma – arka kaput uzatma

Önden görüşü oldukça değiştiren kaput uzatma arka bagaj kapağına da uygulanılmaktadır.
_kaput kapartma fiber uygulaması
_çeşitli koyuluklarda film uygulaması
_cam rüzgarlığı
_güneşlik
_sinyal lambalı yan aynalar ve dikiz aynası  boyatma
_15-16-17 inç jant ve ince yanaklı lastik
_depo kapağı aksesuarı
_modifikasyon tampon korumaları
_krom cevre bandı
_sis lambaları

Şahinlerin çoğunda fabrika çıkışında sis lambası bulunmaz, daha sonradan tampon uzatmasına monte edilirler.
_yan ve alt neonlar
_krom kapı tutacakları
_modfikasyon panjur

_spor amortisör ve yaylar

Aracın yere yaklaştırılması Modifiyeli Şahinlerde sık karşılaşılan bir durumdur. Göze hoş gelen görünüm ve yakıt, hız konusunda fayda sağlar.

(Visited 53 times, 1 visits today)