TEMPRA ALINIR MI?

TEMPRA otomobiller hakkında halk arasında yerleşmiş bir ön yargı bulunmaktadır. Bilen bilmeyen herkes TEMPRA da elektronik sorunların çıkacağını söyler. Kulaktan kulağa yayılan bu bilgelere göstergenin bozulduğunda yapılmadığı bilgisi önemli yer kaplar. Göstergenin bozulduğunda tamiri için yarı araba fiyatı harcanırmış. Şimdi bu duyumlara cevapları vererek TEMPRA alınır mı alınmaz ona bakalım.

Araçlar hakkında ön yargıyı kaldırmak için TEMPRA araç kullanmış olmak yeterlidir.

Öncelikle TEMPRA nın kendi sınıfı araçlarla kıyaslarsak; yedek parça konusun sıkıntısı yoktur. Yedek parçaları pahalı değildir. Yakıt konusunda TOFAŞ araçlara nazaran ortalama %15 daha az yakıt tüketir. Konfor konusun hiçbir araçla kıyaslanamaz. İçi mekân ferah oldukça geniştir. Aynı yıllarda üretilen araçlar arasında dört cam otomatik araçlara pek rastlanmaz. Koltukları çok rahattır. Bagaj hacmi en geniş araçlardan birisidir. Hidrolik direksiyona sahiptir. Kapıların tam olarak kapatılmadığında gösterge panosunda ikaz ederek sürücüyü uyarır. Far yıkama robotu bulunmaktadır.  Araç üzerinde özellikler eklenerek  2000 motorlu, 147 beygir, klimalı, abs, hava yastığı, 4 disk fren, elektrikli ayna, deri koltuk, güçlendirilmiş şasi  olarak piyasada bulunmaktadır. En çok tutulan SXA modelidir..

Motor konusuna gelince; sessiz çalışır. Uzun yolda araç içerisine giren ses oldukça azdır. Motor yakıt konusunda ve performansta tam not almaktadır. Motor parçaları uygun fiyattadır.

Göstergenin bozulduğunda yapılmaması gibi bir durum olsa şu an piyasada hiç TEMPRA kalmazdı. Hız göstergesi hatasız ölçüm yapar. Yol bilgisayarı bulunur.

Yol tutuşu oldukça iyidir. Aracın arkasının yüksek olması aerodinamik yapısını tamamlayarak yol tutuşu iyileştirirken, virajlar aracın savrulmasını önler. Yüksek hızlar kendi sınıfındaki araçlar içerisinde en iyi yol tutuşa sahiptir. Kararlılığını kaybetmez.

İkinci el araç alırken dikkat edilmesi gereken kurallara uymalı aracı iyice inceledikten sonra almalısınız. TEMPRA araçlarda bu araçlar daha iyi anlayan kişilerden bilgi almalısınız. Ön takımın ne kadar kısa zamanda bozulacağı aracın kullanımına bağlıdır. Yani TEMPRA ya özgü bir olay değildir.

Modifiyenin en çok yakıştığı arabalardan birisidir. TEMPRA kendine özgü yapısıyla oldukça havalı bir görünüme sahiptir. Modifiye parçalarının sınıfındaki araçlarla arasında fazla bir fiyat farlı yoktur.

Genelde hor kullanılan tüm araçlar zaman içerisinde sürekli sorun çıkarmaya başlar. tempralarda hor kullanıldığı zaman ön takımı çabuk bozulur. Elektronik göstergeli kısmı ve beynine sıvı teması olmaması gerekmektedir. Bu şekilde aracın sorun çıkarmadığını göreceksiniz.

TOFAŞ araçlarda paslanma ve çürümenin önüne geçilememektedir. Zaman içerisinde mutlaka paslanma oluşmaktadır. TEMPRA araçlar hakkında pek duyulmamasına karşın kesinlikle paslanma ve çürüme olmaz. Bunun nedeni fabrika çıkışında galvanizli saç kullanılan TEMPRAlarda bu metalin özeliğinden dolayı paslanma ve çürüme görünmez. Bu önemli bir özelliktir.

(Visited 1.118 times, 2 visits today)