Tofaş Doğan ve Şahinler için dış modifiyenin ucu bucağı yok. Resimlerini görüp de yukarı açılan kapı modifiyesine hayran olmuş olabilirsiniz. Bu yazımızda görmeye pek de alışık olmadığınız bir kapı modifiyesinden bahsetmek istiyoruz.

ŞAHİN KAPI MODİFİYELERİ: KAPI KOLU İPTALİ

Arabanızda kapı kolu olmasın. Bakanlar hayret içinde kalsınlar. Kapı modifiyesinde yukarı açılan kapıdan sonra en gözde yenilik kapı kolunun iptal edilmesidir. Sadece arka kapıların iptal edildiği gibi dört kapıda iptal edilebilir. Bagaj kilidi de iptal edilerek kuman ile açılabilir.


Sadece arka kapıların, kapı kolu iptali için gereken malzemeler 2 Adet kapı vakumu ve 2 adet amortisördür. Bunlar monte edilirken çıkan kapı kolu yeri kapatılır ve boyanır. Montaj işleminde sonra ön konsolda bir yere kontrol düğmesi bağlanır. Arka kapılar aracın içinden açılır. Düğmeye basılınca kapıları 15-20 cm kadar dışarı fırlatır. Kapılar bu şekilde açılır.

Dört kapı açılması istenildiğinde sistem dışardan kumanda ile çalışıyor. Bu  sistem merkezi kilit sitemlerinin bir benzeri şekilde çalışıyor.