PEUGEOT 206 MODİFİYE PARÇALARI

206 modifiye yapılmaya değer bir araçtır. İmkânlar el verdiğince yapılan her türlü yenilik aracın görünümüne katkı sağlamaktadır. Ayacın yapısı nedeniyle müzik sistemlerini montajı kolay ve ses kalitesi oldukça iyidir.

206ların motor performansları uzun yolda ve şehir içinde gösterdiği verimle başarılı olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Motor performansının yanında yol tutuşu iyileştirmek için süspansiyon yayları spor yay ile değiştirilmeli ve yere biraz daha yaklaştırılmalıdır. Egzoz sistemleri yenilenmeli performansı etkilemeyen susturucular takılmalıdır. Motordan dada iyi verim almak içinde spor hava filtresi kullanılmalıdır.

206lar için dış modifiyede neler yapılabilir onlara bakalım. Ön kısımda ön tampon değişimi tamponun yere yaklaştırılması ve görselliğin bozulmaması için plaka iptali yapılabilir. Plaka ön cam iç tarafına konulmaktadır. Ön farların komple spor far ile değişimi yada far içindeki sistemlerin, sisler dahil değişimi yapılabilir. Ön kaputun uzatılması ve logo iptali görüntü tamamlanması için diğer uygulanabilecek modifiyelerdir.

Yan kısımlara yapılabilecek body-kit uygulamalarındaki marspiyellerdir. Oldukça havalı görüntü sağlanabilir. Kapı kolları ve yan çıtalar değiştirebilir. Tavan folyo kaplama yapılabilir. Önemli olan yapılan işlerin birbirini tamamlamasıdır. Çamurluk genişletme ve lastik jant seçimi görüntünün en önemli kısmıdır. Jantların aracın görüntüsü üzerinde etkisi herkesin bildiği gibi önemlidir. Jantların renkli olarak seçimi (örneğin beyaz) afili bir görüntü oluşturur. Jantlar gibi lastik seçimi de 206ların görsellik ahengine katkı sağlar.

Aracın arka kısmı diğer araçların yanında sıra dışı bir görüntüye sahiptir. Bu özelliği iyi kullanmak gerekir. Arka tamponun değişimi ile çift egzoz çıkışın tamponun içinden olması yada tamponun altında kalması sağlanabilir. Arka stop lambalarının değiştirilmesi yada modifiye edilmesi sağlanabilir. Arka camın üzerine görselini tamamlayacak kanat uygulaması yapılabilir. Bu kanat bilindiği üzeri yüksek hızlarda yol tutuşa olumlu katkı sağlamaktadır. Egzozun dışarıda görülen kısmı görseliği hoş olmalıdır. Cam filimleri ve arka sileceğin hava tutulması diğer yapılabilecek modifiyelerdir. Modifiyenin sınırları 206lar için sınırsızdır.

(Visited 276 times, 1 visits today)