KOLAY VE UCUZ MODİFİYE YAPMANIN YOLLARI

Modifiye yapmak zevk işi olduğu söylense de; oldukça pahalıya mal olmaktadır. Aracın havalı görünüme ulaşması için yapılması gereken ucuz ve kolay modifiye parçaların görelim.

PLAKA KALINLAŞTIRMA

Araca önden ve arkadan bakıldığında plakalar göze çarpar. Plakadaki simgelerin kalın olması aracın duruşuna hava katar. Bu durum tüm modifiyeciler tarafından bilinmektedir. Yan yana park etmiş iki aracın biri normal plakalı biri de kalınlaştırılmış plakalı olsun. Bunlara bakarak aradaki farkı anlayabilirsiniz.

FAR KAŞI

Aracın ön farlarının üst ve alt kısmına kaş yapılması yaygın bir uygulamadır. Fiyatı 3-11 TL arasındadır.

ARKA STOP KAPLAMA

Aracın stoplarının koyu renkli ışığı kesmeyen yapışkan ile kaplanmasıdır. 10-20 TL arasında fiyata yapılmaktadır. Aracın gün ışığında daha havalı gözükmesini sağlar.

CAM FİLİMİ

Aracın camlarının koyu renk filimle kaplanması, arabanın görüntüsünü ve şıklığını etkilemektedir. Cam filimin yasak olmasından dolayı fazla koyu film yerine orta koyulukta filimler tercih edilmelidir. Cam filimi camın kırılması durumunda camın dağılmasını önler. Bu sayede güvenli bir aksesuardır.

CAM RÜZGÂRLIĞI

Otomobillerin çoğuna yakışan oldukça ucuz modifiye parçasıdır. Aracın havalı bir duruşa sahip olmasına yardımcı olur. Cam açık olduğu zamanlarda gelen rüzgârı keser. Aracın içine yağmur girmesine engel olur. Aracın camları biraz açarak havalanmasını sağlar. Aracın içine temiz hava alıp hava sirkülasyonu sağlar. Hem rüzgar çarpması hem de aracın havalandırılması ile sağlınızı korur. Piyasa değeri 10-35TL

(Visited 293 times, 1 visits today)