Modifiye ve özellikle Drift tutkunları için özel bir filmdir, THE FAST AND THE FURIOUS: TOKYO DRIFT (Hızlı ve Öfkeli Tokyo Drift) filmi.  Bu filmdeli drift sahnelerinin nasıl çekildiği ve hangi arabalrın kullanıldığı hakkında sizlere keyifli bir yazı hazırladık.

Hızlı ve Öfkeli Tokyo Yarışı FİLMDEKİ ARABALAR VE ÖZELLİKLERİ


Öncelikle, drift yarışları için arabaların özel olarak hazırlanması gerekiyordu. Filmedeki pek çok arabanın modifiye edilmesi için Millen ve mekanikçiler ekibi yoğun çaba gösterdiler.

Mitsubishi Evolution 9 Millen ve mekanikçiler ekibisayesinde drift yarışlarına uygun hale getirildi.

Neela’nın arabası ise Mazda RX8 idi. Sam’in arabası ise 1971 model Chevy Monte Carlo idi. Twinkie’nin arabası ise Volkswagen Touran idi.

2002 model Nissan Fairlady 350Z ise D.K. nın arabasıydı. Böcek motiflieri ile donatılmıştı.  Yapılan modifiye işlemlerinden sonra twin-turbo motoru ile Nissan Fairlady 350Z aksiyon sahnelerinde çok müthiş performanslara imza atmayı başardı.

Filmde  Han karakterinin kullandığı 94 model Veilside Mazda RX-7 araba, sahibi için çok özeldi. Çok mükemmler performanslara imza atmayı başardı. Mazda rx7 veilside resimleri için tıklayın

Filmdeki diğer arabalar ise Nissan Silvia S13 ve S15, Toyota Chaser, Nissan Skyline R33, Skyline GTR motora sahip 69 model Mustang, 2005 model Dodge Viper oldu.

(Visited 304 times, 1 visits today)