TEMPRA DIŞ MODİFİYE PARÇALARI

Tempra kendi sınıfındaki araçlarla kıyaslandığında modifiye yapılmadan bili çok havalı bir görünüme sahiptir. Ön tarafı alçak arka tarafı oldukça yüksektir. Çok az bir masrafla çok havalı görünüm yakalanabilir.


Tampon: Aracın duruşuna göre en çok yakışan hava kanallı tamponlardır. Tek parça halinde bulunan tamponlar pahalı olmasından dolayı tampon eki (karlık) takılarak tampon yere yaklaştırılabilir. Ön tampon ve arka tampon ahenk içerisinde olmalıdır.

Yan Marşpiyel: Aracın yandan görünüşünü tamamlar. Ön tampon ve arka tampon arasındaki bağlantıyı sağlıyormuş hissi verir. Tempranın havasına hava katar.

Ön Kaput Uzatma ve Arka Bagaj Düzleştirme: Modifiyede isteğe bağlı olarak yapılır, Tempra modifiyede arka bagaj düzleştirme daha çok kullanılır.

Kaput Kaplama: Ön kaput aracın rengine göre tamamen kaplanıldığı gibi sadece orta kısmıda kaplanabilir.

Ön Far Arka Stop: Diğer araçlarda pek çok far ve stop çeşidi bulunurken, Tempralar için hazırlanmış far ve stop çeşidi azdır. Modifiye yapılırken ustalar yardımı ile güzel far ve stoplar yerleştirilebilir. Arka stoplar için daha çok şeçenek var. Angel far bulunmuyor. Xenon far yapılabiliyor.

Spolier: Bagaj üstü ışıklı spolier en çok kullanılan spolier çeşididir. Bagaj üstüne yapılan modifiye göre daha büyük kanatlar takılabilir.

Egzoz Ucu: Arkadan görünüşü güzelleştirmek için takılan egzoz ucunun Tempralarda en çok tercih

edileni kareye benzeyenlerdir.

Çelik Jant : Temranın modifiyede olmazsa olmazı olan jantlardır. İyi bir jant şeçimi aracın havasını, duruşunu, görüntüsünü değiştirir.

Far Kaşı

Kaput Havalandırma

(Visited 127 times, 1 visits today)