Şehirlerarası yollarda pek görülmese de tüm şehir merkezlerinde en çok kullanılan araçların başında Broadway gelmektedir. Yeni kasası RNİ 1997 yılında piyasaya çıkmıştır. Kasada yapılan değişikler aynı zamanda motora yansımıştır. Tek nokta enjeksiyonlu 1390 cc lik E7J motor kullanılmıştır.
Broadway lerin en önemli artılarından biride yakıt sarfiyatının az olmasıdır. Tercih edilme sebeplerinde biriside budur. RNİ modelleri yakıt test verilerine göre 100 km de şehir içi 8,2 lt. Şehir dışı 5,8 lt. Karma olarak da 7,9 lt.dir. Üzerinde bulunan 80 HP’lik Energy motor ile hızlanma test sonuçları 0 dan 100 km/s ye 11,9 saniyede ulaşıyor. Elektronik ateşleme sistemi ve katalitik konvertör yenilenen diğer motorla ilgili aksamlardır. Vites kutusu da oldukça sessiz çalışıyor.
Araç içerisinde ön konsolda biraz değişiklik yapılmış. Hız göstergesi 200 km gösteriyor. Test verileri ise maksimum hızın 170 km/s olduğunu gösteriyor. Koltuklar biraz daha geliştirilmiş. İki kollu direksiyon simidi kullanılmış. Ön camlar pek çok modelde olduğu gibi otomatik açılıyor ve renkli cam kullanılarak dışardan görünüş güzelleştirilmiş. Broadway lerin tercih edilme sebeplerinde biride yedek parçaların her yerde bulunabilmesi ve ucuz olmasıdır.
155*15 lastik ölçüleri ile spor tip çelik jantlar montajı ile önceki modellerden farklı gözükmesi sağlanmış. Gövde rengi tamponlar kullanılmış. Birde önceki modellerde sorun yaratan bagaj anahtarı, kontak anahtarı ve kapı anahtarı bir anahtarda birleştirilerek sorun giderilmiş.

(Visited 1.580 times, 3 visits today)